page loader

سایت

چگونه با محتوای خوب سئوی سایت راتوسعه دهیم؟

مرداد ۱۹, ۱۳۹۷
| | |
اشتراک گذاری:

تولید محتوا برای سئو مستلزم دانش ، تجربه و مهارت است. عوامل کلیدی زیادی در تولید محتوا برای سئو وب سایت نقش دارند. کلمات کلیدی استفاده شده برای یک محتوای معتبر و مهم، قابلیت نمایش در رتبه نخست جستجوی گوگل را افزایش می دهد.

سایر عوامل مهم تولید محتوا چیست؟ پیکر بندی لینک ها و استفاده از عنوان مناسب برای کلمات کلیدی چگونه انجام می شود؟

 

در این بخش آموزش تولید محتوای سایت با مسترمشاور همراه باشید تا نکات ارزمندی در تولید محتوا را بررسی کنیم :

 

۱- تنوع لغات کلیدی

 

در گذشته به این نکته اشاره داشتیم که استفاده از کلمات کلیدی مختلف و قرار دادن آنها در محتوا به صورت طبیعی ، سئو سایت شما را بهتر خواهد کرد. اما تنوع مهم است زیرا استفاده زیاد از کلمات کلیدی مشابه ، محتوای شما را خیلی خسته کننده میکند. پس در هر قسمت کوچک از محتوا نباید از یک کلمه کلیدی بیش از ۳ بار استفاده کنید.

برای شروع آموزش باید بدانید مهمترین کلمه کلیدی باید در ابتدای محتوا باشد. اگر از یک کلمه کلیدی مهم و ارزشمند فقط یک بار باید استفاده شود بهتر است در بین ۵۰ کلمه ی اول باشد. برای تعیین اهمیت کلمات کلیدی، ابتدا کلمه کلیدی اصلی یا کانونی را ایجاد کنید.

 

۲- از ابزارهای سئو چک استفاده کنید

ردیاب های سئو چکر میتوانند به شما کمک کنند که ببینید چه تعداد افراد دیگر در این صنعت درحال استفاده از کلمه ی کلیدی مشابه هستند. یک افزونه یا ابزار سئو چک میتواند در تعیین کلمات کلیدی مناسب برای محتوا مفید باشد.

سایر قسمت های سئو چک می توانند این اطلاعات را به شما بدهند:

  • کارایی کلمات کلیدی
  • تاثیرگذاری در شبکه های اجتماعی
  • بک لینک های دریافتی از طریق تبلیغات در وب سایت های خبری معتبر
  • عملکرد لینک های ورودی

 

به کمک ابزارهای سئوچک می توانید به تحلیل هایی دست بیابید که حتی ردیاب های داخلی ساخته شده در کمپین های تبلیغاتی و ابزارهای طراحی وب سایت ارائه نمی کنند. استفاده از این ابزار ها می توانند به نویسنده محتوا برای ساخت محتوا برای سئو سایت کمک زیادی کند.

 

۳- درک الگوریتم‌ها

کلمه­ی الگوریتم ، به تنهایی باعث می شود نویسنده محتوا اهمیت کمتری به مخاطبان سایت بدهد. چیزی که در بیشتر مواقع کمتر توجه میشود این است که درک الگوریتم های فعلی باعث ایجاد محتوایی می شود که فقط در سئو عملکرد بهتری دارند. درحالی که بهترین تولید محتوا برای سایت محتوایی است که استاندارد های جدید بازاریابی و تبلیغات را نیز شامل شود.

بسیار مهم است ، هر بار که گوگل و سایر موتورهای جستجو مانند بینگ و یاهو، تغییراتی را در الگوریتم های جستجوگرها یا عملکردشان انجام می دهند، لازم است فرمت جدید را بررسی کرده و مطالب خود را با آن منطبق کنید. برای همراه بودن با الگوریتم های در حال تغییر، در هر سال یک جستجوی ساده را چندین بار بررسی کنید. عباراتی مانند ” الگوریتم های فعلی سئو گوگل” یا “الگوریتم های جدید گوگل” را برای مطالعه آخرین تغییرات جستجو کنید.

 

توسعه وب سایت

۴- تولید محتوا جهت اشتراک گذاری

محتوایی بسازید که خوانندگان به اشتراک گذاری آن علاقه دارند. محتوا هر اندازه بیشتر به اشتراک گذاشته شود ، بیشتر دیده میشود. این همچنین باعث جذب خوانندگان بیشتر خواهد شد، باید بدانید افزایش مخاطبان متفاوت ، بازدید منحصر به فرد در وب سایت ها را بالا خواهد برد. در محتوای خود لینکی که به وب سایت شما هدایت می شود قرار دهید و در صورت نیاز از منابع معتبر دیگر هم استفاده کنید.

محتوای قابل اشتراک همراه با بک لینک به وب سایت شما، کاربران را متقاعد میکند تا زمان بیشتری را در سایت شما حضور داشته باشند. این موضوع باعث خواهد شد که آنها را علاقه مند به مرور مطالب دیگر وب سایت کند و در نتیجه کاربران با برند شما ارتباط بهترین برقرار خواهد کرد.

 

۵- صبور باشید

باید صبر داشته باشید، نباید توقع داشته باشید که به سرعت تغییرات قابل توجی را در سئو سایت و رتبه گوگل ببینید!

وقت آن رسیده است که محتوا در موتورهای جست و جو و شبکه های اجتماعی گردش کند. هنگامی که شما می خواهید برای اهداف جست و جوگرها محتوا تولید کنید، مراحل اول استراتژی شما ممکن است یک ماه طول بکشد تا نتایج واقعی نشان داده شود. اساسا، برای یک طرح خوب  SEO، ممکن است شش ماه طول می کشد تا بتوانید نتایج واقعی را ببیند.

 

در پایان :

شاید بهترین نکته کلیدی سئو ، استفاده بیش از چند کلمه کلیدی خوب در محتوای تولیدی شما باشد.

محتوا باید به راحتی قابل خواندن، اشتراک گذاری و مرتبط با فعالیت شما باشد. لینک ها و عناوین باید به گونه ای باشد که متناسب با محتوا و صفحه وبسایتی که در آن منتشر میشوند باشند

به نظر مسترمشاور نوشتن برای مخاطبین بسیار بهتر از نوشتن برای گوگل است، اما نوشتن برای هر دو می تواند نتایج اثربخش تری را به همراه داشته باشد.

در: دیجیتال مارکتینگ, صفحه اول برچسب ها: دیجیتال مارکتینگ, سئو, مسترمشاور
مقالات مرتبط

چرا هشتگ ها نقش مهمی در دیجیتال مارکتینگ ایفا می کنند؟

مرداد ۳۰, ۱۳۹۷ | مستر مشاور
مسترمشاور

هنگامی که در دیجیتال مارکتینگ روی توسعه برند فعالیت می کنید، هشتگ ها نقش مهمی را برای رسیدن...

ادامه مطلب ...

چرا دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک نقش حیاتی دارد؟

مرداد ۲۸, ۱۳۹۷ | مستر مشاور
مسترمشاور

زمانی که کسب و کارهای کوچک شروع به کار می کنند ، اغلب ممکن است از نقش دیجیتال...

ادامه مطلب ...

اجازه بده تا ایده هایت قدم بردارند

مرداد ۲۱, ۱۳۹۷ | مستر مشاور
ویدیوی انگیزشی

این ویدیوی انگیزشی با تلاش مستر مشاور برای شما همراهان همیشگی تولید شده و امیدوارم نقش مهمی در...

ادامه مطلب ...